Kulak Ağrısı

Şiddetli kulak ağrısı: Dış ve orta kulak enfeksiyonlarında olur, kuvvetli bir ağrı kesici alınması, kulak içerisine birkaç damla gliserin veya evde bulunabilecek zeytinyağı damlatılmasının faydası vardır. Hekime ulaşana kadar kulağa sıcak bir havlu konmasını öneririz. Size önerimiz ağrının kaynağının ne olduğu hekim tarafından tespit edilene kadar bilmediğiniz başka bir damla veya antibiyotik kullanmamanızdır. Bazen diş ve çene eklemi problemleri de kulağa ağrı olarak yansır, hekiminiz muayenede bunlara da bakacaktır.

Kulaktan kan gelmesi: Kulaktan kan gelmesi, kulak darbesi, orta kulak ve dış kulak yolu enfeksiyonlarında görülebilir. En sık gördüğümüz orta kulak enfeksiyonlarında zarın delinip iltihaplı akıntının kanla karışık şekilde akmasıdır, bu durum özellikle orta kulak enfeksiyonu yaşayan çocukların ailelerinde panik yaratmaktadır, kan akıntı ile karışıktır ve saf kan şeklinde değildir. Kulak travması olmuşsa en kısa zamanda bir kulak, burun, boğaz uzmanına muayene olmanızı tavsiye ederiz, bu esnada tedbir olarak kulağa su kaçırılmaması doğru olur.

Kulak zarı gevşekliği 30 Ocak, 2016 - 02:40

Hocam merhaba 34 yaşındayım yaklaşık bir yıl önce baş ağrısı ve kulak kaşınması nedeniyle doktora gittim tomografim çekildi ve sinüzit teşhisi kondu.

Kulak zarında basınç hissi 05 Mayıs 2013 - 12:12

Birkaç gün önce biraz ateşli bir soğuk algınlığı geçirdim ve o günden beri boğazım ve burnum genelde tıkalı. Sağ kulağımdaki daha fazla..

Tweetler yükleniyor...