Ses İle İlgili


Sesiniz çevrenizdeki dünyaya sizin kim olduğunuzu gösteren bir araçtır. Aynen parmak izi gibi kişiye özeldir. Özellikle görsel iletişimin olmadığı koşullarda karşıdaki kişiye kimliğiniz hakkında ipucu verir. Duygularınızı, düşüncelerinizi ve ihtiyaçlarınızı karşı tarafa iletmenize aracılık eder. Diğer insanlarla değişik seviyelerde iletişim kurmanızı sağlar.

Sesinizdeki bir problem kendinizle ilgili hissettiklerinizi ve diğer insanlarla olan iletişiminizi belirgin olarak etkiler. İnsanlar sesleriyle ilgili problem olduğunda, genellikle bu problem iş hayatlarını etkileyene kadar beklerler. Bu, şarkıcı, avukat, öğretmen gibi 'profesyonel ses kullanıcısı' denilen hasta grubu için özellikle geçerlidir.
Ancak unutmamalıdır ki ses problemi olan herhangi biri evde, işte, telefonda, hatta sokakta bile iletişim kurmakla ilgili zorluk yaşayabilir.

Sesin bozulması ve ses problemi oluşmasının çok farklı nedenleri vardır. Bu nedenlerin büyük kısmı tedavi edilebilir hastalıklardır. KBB İstanbul Ses Hastalıkları Tanı ve Tedavi Ünitesi ses bozuklukları olan hastaların ihtiyacını karşılamak üzere kurulmuştur. Ünitemizde yurtdışında bu konuda özel eğitim almış olan hekimimiz tarafından, en son teknolojik olanaklar aracılığı ile bu hastalıklara uygun şekilde tanı konulup, tedavi olanakları sunulmaktadır.

Profesyonel veya amatör şarkıcılar, oyuncular, spikerler, öğretmenler, avukatlar, satış elemanları, antrenörler ve ses problemi olan herkes hasta grubumuzu oluşturmaktadır. Ünitemizle ilgili daha detaylı bilgi almak için lütfen bizi arayınız.

Kulak zarı gevşekliği 30 Ocak, 2016 - 02:40

Hocam merhaba 34 yaşındayım yaklaşık bir yıl önce baş ağrısı ve kulak kaşınması nedeniyle doktora gittim tomografim çekildi ve sinüzit teşhisi kondu.

Kulak zarında basınç hissi 05 Mayıs 2013 - 12:12

Birkaç gün önce biraz ateşli bir soğuk algınlığı geçirdim ve o günden beri boğazım ve burnum genelde tıkalı. Sağ kulağımdaki daha fazla..

Tweetler yükleniyor...