Advertising

Ses Teline Yağ Enjeksiyonu (Lipoenjeksiyon)


Yağ enjeksiyonu veya 'Lipoenjeksiyon' orta dereceli ses teli zayıflığının kalıcı olarak düzeltilmesini sağlar.

Ses tellerindeki zayıflık sonucu konuşurken ses telleri tam olarak kapanmaz. Bunun sonucunda da konuşurken aşırı enerji harcanması ve ses yorgunluğu, ses kullanımıyla ağrı, ses kısıklığı ve konuşurken aşırı hava kaçağı oluşur.

Yağ enjeksiyonu ses teli zayıflığı dışında ses teli sarkmasında (Bowing) kullanılabilir.Ses teli sarkması yaşlılığa veya birtakım nörolojik hastalıklara bağlı olarak oluşur. Ayrıca tiroplasti ameliaytı ile yeterince iyi sonuç elde edilemeyen durumlarda da yağ enkjeksiyonu yapılabilir.

Yağ enjeksiyonu için karından liposuction(yağ emme) yöntemi ile az miktarda yağ alınır. Alınan yağ hücreleri bir enjeksiyon şırıngası ile ses tellerine enjekte edilir. Bu işlem ameliyathanede genel anestezi altında yapılır ve yaklaşık 45dk -1 saat sürer.

Kulağımdaki duyma kaybı 05 Mayıs, 2013 - 13:54

Sağ kulağımda duyma kaybı var. Testler sonucunda yüzde 50 duyma kaybı olduğu anlaşıldı. Sebebi de belli değil. Ne yapacağımı, nasıl başa çıkacağımı şaşırdım.

Kulak zarında basınç hissi 05 Mayıs 2013 - 12:12

Birkaç gün önce biraz ateşli bir soğuk algınlığı geçirdim ve o günden beri boğazım ve burnum genelde tıkalı. Sağ kulağımdaki daha fazla..

Tweetler yükleniyor...